Çağrı Merkezi: +90 (212) 340 2 555

Oto Elektrik Yedek Parçaları

HARARET MÜŞÜRÜ 3 FİŞ VW TRANSPORTER IV 2.0/2.5 92-03
Ürün Detayı
FAR SOL DACIA SOLENZA
Ürün Detayı

FAR SOL DACIA SOLENZA

1.612,42 TL
Kargo Bedava
FAR SAĞ DACIA SOLENZA
Ürün Detayı

FAR SAĞ DACIA SOLENZA

1.612,42 TL
Kargo Bedava
ARKA STOP LAMBASI SOL MERCEDES S-class W223 2020-
Ürün Detayı
STOP LAMBASI DIŞ SOL BMW 3 GT F34 17
Ürün Detayı
STOP LAMBASI DIŞ SAĞ BMW 3 GT F34 17
Ürün Detayı
KLİMA BASINÇ MÜŞÜRÜ VW - AUDI - SEAT - SKODA
Ürün Detayı
STOP LAMBASI İÇ SOL MERCEDES A-CLASS VZ177 18
Ürün Detayı

Oto Elektrik

Otomobil ve bazı teknik mekanizmalara sahip motorlu araçlar, ortalama 30.000 civarlarında parçanın birleştirilmesiyle oluşturulmuş ulaşım araçlarıdır. Günlük hayatımızda önemli bir parçası haline gelen bu araçlar zamanla kullanılmaya bağlı olarak eskiyip yıpranırlar. Eskiyip yıprandıkça da bazen arıza çıkarırlar. Elektrik sistemlerinde de arızaların ortaya çıkması mümkün olmaktadır.

Arızanın kaynağı deformasyona uğramış, paslanmış bir parçadan kaynaklanabilir. Arızalanan her araç hurdaya çıkacak diye bir durum söz konusu olmayıp kaliteli elektrik sistemlerine uygun yedek parçalar kullanılarak aracın ömrü daha da uzatılır.

Otomobillerde olan arızalı parça bulunur ve elektrik sistemleri de kullanılarak değişimi sağlanır. Arızalanan parça yerine ikame satın alınabilen bir parçaya verilen isim yedek parça olmaktadır. Yedek parça, otomobiller kullanım süresinin uzaması için oldukça fazla önem arz eder.

Piyasada bulunan bazı otomobillerin ve motorlu diğer araçların yedek parçaları diğer araçlarınkine göre daha da zor bulunur.

Orijinal Yedek Parçanın Önemi

Orijinal yedek parçaya ulaşmak ve en kaliteli yedek parçaları bulmak için ilk önce aracınızı iyi tanımanız gerekir. Aracını iyi tanıyan bir kişi hangi parçanın bozulduğunu ve kaç yıl sonra nasıl bir kullanımda tekrar arıza vereceğini bilir.

Sıfır kilometre bir araba satın alsanız veya kullanılmış bir araba satın alsanız dahi bazı orijinal parçaların bozulması aşınma, eskime veya kaza geçirme sebebiyle belirli bir süre sonra değiştirilmesi gerekir.

Otomobil Elektrik Sistemlerinin Önemi

Otomobil elektrik sistemleri, aracın elektrikle çalışan tüm bileşenlerinin doğru bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu sistem, aracın performansını ve güvenliğini etkiler. Aydınlatma sistemleri, sinyal lambaları, fren sistemi, klima, multimedya sistemi gibi birçok önemli bileşen, elektrik sistemleri aracılığıyla kontrol edilir. Elektrik sistemlerinin doğru işleyişi, sürücünün ve yolcuların güvenliğini sağlamak için kritik öneme sahiptir.