Çağrı Merkezi: +90 (212) 340 2 555

Orjinal Oto Mekanik Parçaları

KRANK ARKA KEÇESİ IVECO EUROTECH-EUROSTAR-400-440
Ürün Detayı
KEÇE KRANK ÖN FORD CARGO SERİSİ 66.67X89X7X9X52
Ürün Detayı
KRANK ÖN-YAG POMPASI HYUNDAI KIA ACCENT (2011-2014
Ürün Detayı
KRANK ARKA HYUNDAI KIA ACCENT (2014-2020) I10 (201
Ürün Detayı
KRANK ÖN HYUNDAI KIA I30 (2007-2012) MATRIX (2001-
Ürün Detayı
KRANK MİL SENSÖRÜ DUCATO 2.3 JTD
Ürün Detayı
KEÇE KRANK ÖN FIAT DUCATO 2.52.8 DTDTDI (70X158X16) KUTU (10)
Ürün Detayı
KRANK ARKA HYUNDAI KIA ACCENT (2011-2014) I20 (200
Ürün Detayı
KRANK ÖN OPEL ASTRA (J-K)-INSIGNIA (A-B) 1.6 CDTI
Ürün Detayı
KEÇE KRANK ARKA KARSAN PREMIER - ISUZU 2.2 MOT. 95X118X9.5X13
Ürün Detayı

Oto Mekanik

Orijinal Parça

Mekanik fiziğin ve fiziksel nesnelerin hareketleriyle, özellikle kuvvet, madde ve hareket arasındaki ilişkilerle ilgili alana verilen isimdir. Nesnelere uygulanan kuvvetler yer ve değiştirmeler veya bir nesnenin çevresine göre konumunda değişiklikler mekaniği tanımlamaya yardımcı olur.

Otomobil ve bazı teknik mekanizmalara sahip motorlu araçlar, ortalama otuz bin civarlarında parçanın birleştirilmesiyle oluşturulmuş mekanik yapıda ulaşım araçlarıdır. Günlük hayatımızın önemli bir parçası haline gelen bu mekanik araçlar zamanla kullanılmaya bağlı olarak eskiyip yıpranırlar. Eskiyip yıprandıkça da bazı arızalanması nedeniyle yeni mekanik parçalar ile eskileri değiştirilmelidir.

Otomobillerde arızalı parça bulunur ve elektrik sistemleri kullanılarak değişimi sağlanır. Arızalanan parça yerine orijinal yedek parça konularak araçların kullanım süresinin uzaması sağlanır. Piyasada bulunan bazı otomobillerin ve motorlu diğer araçların orijinal yedek parçaları diğer araçlarınkine göre daha zor temin edilir.

Mekaniğin Önemi

İnsan yaşantısında mekanik biliminin yeri çok önemlidir. Suyun akışından, uçağın uçuşuna ve makinelerin çalışmasına kadar tabiattaki bütün hareketler mekanik prensiplerine göre meydana gelir. Başta makine mühendisleri olmak üzere mühendisliğin tüm uygulamalarında, mekanik bilimi ve prensipleri çok önem arz eder.

Yedek parçaya ulaşmak ve en kaliteli yedek parçaları bulmak için ilk önce otomobili iyi tanımanız gerekir. Aracı iyi tanıyan bir kişi hangi parçanın bozulduğunu ve kaç yıl sonra nasıl bir kullanımda tekrar arıza vereceğini bilir ve mekanik parçaları ona göre değiştirir. Sıfır kilometre bir araba satın alınsa veya kullanılmış bir araba satın alınsa dahi bazı orijinal mekanik parçaların bozulması aşınma, eskime veya kaza geçirme sebebiyle belirli bir süre sonra değiştirilmesi gerekir.

Mekanik Orijinal Yedek Parça Seçme

Araçların birinci el piyasa ve ikinci el piyasa değerleri birbirinden farklılık gösterir. Araca takılan orijinal olmayan yedek parçalar aracın değerini düşüreceğinden araçlara orijinal mekanik parçalar takılmalıdır. Araca orijinal parça takılması kasko sigortasında araç sahibine  yarar sağlayacağından orijinal yedek parça kullanılması gerekir. Tercih edilecek yedek parçanın otomobilin yapısına uygun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Yedek parça seçerken yedek parça üreticisinin veya satıcının orijinal parça hususunda garanti verip vermediğine bakılmalıdır.